Recenze Seventh generation dětské pleny | Radimradi.cz

Jednorázové pleny Seventh Generation

Pleny Seventh Generation vychvaluje výrobce na svých stránkách do nebes. Jsou skutečně tak dobré, jak o nich píše? Snažíme se o objektivní hodnocení a i přes přemrštěnou cenu, která je pro běžného člověka za hranicí, můžeme po vyzkoušení říci, že plenky jsou velmi dobré.

Velikost, kilogramy a cena     80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                           Cena / kus v Kč (2018)
Seventh Generation Newborn 0 (do 4,5 kg)v ČR nedostupné
Seventh Generation Mini 1 (3,5-6 kg)9,4
Seventh Generation Mini 2 (5-8 kg)10
Seventh Generation Midi 3 (7-12 kg)10,3
Seventh Generation Maxi 4 (10-17 kg)11,8
Seventh Generation Maxi 5 (12+ kg)13,8

 

Pleny jen tak neseženete. Není možné je zakoupit běžně v hypermarketu nebo v drogerii.Prodávají se ve vybraných e-shopech s dětským zbožím a v BIO drogeriích. Dostupné jsou nejvíce online. Největší výběr plenek a pants Seventh Generation najdete na Feedo.cz. Jejich cena je bohužel velmi vysoká a jen málokdo je může kupovat pravidelně. Má-li vaše miminko problémy s pokožkou a po všech plenkách se mu oprudí zadeček, zkuste Seventh Generation. Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. 

Vyrábí se v USA. Neobsahují chlór, nejsou bělené a ani barvené, jsou bez latexu, parfemace, nezapáchají. Prošly testováním HRIPT a jsou vhodné pro děti s citlivou pokožkou, alergiky a atopiky. Plenky jsou vyrobeny z nebělené buničiny certifikované FSC®, absorpční jádro obsahuje polyakrylát sodný a svrchní část je tvořena polypropylenem. Pro novorozence mají výřez na pupík. POZOR: Polyakrylát sodný není eko produkt!

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (80 %): Materiál je příjemný, není bělený a možná, že to může kazit celkový dojem. Plenky jsou v balení stejné a jednotlivé velikosti se odlišují mezi sebou obrázky, kterými je plena potištěna. Na svrchní straně najdete malůvky květin a zvířat, které jsou kolorovány jemnými přírodními tóny barev. Na místě zádíček mají pružnou gumičku, díky které se přizpůsobí tělíčku dítěte. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Nepropustí nežádoucí tekutinu.

Lepící pásky (100 %): Extrémně dlouhé a pružné pásky drží dobře, jsou na suchý zip, lze opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek.  Savé jádro tvoří buničina certifikovaná FSC® a také polyakrylát sodný, který absorbuje 200 až 300 násobek své váhy.

Absorpce (80 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Díky vyšším zádům zachytí dobře moč i řídkou stolici. Gumička plní svůj účel. Plena je určena na tři standardní močení (takto to uvádí výrobce, ale co si pod tím představit, to těžko říci 🙂 ). Každopádně saje perfektně.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Přes den vydrží déle než tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Ano. Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se v té nejvyšší cenové kategorii a jedna plenka vyjde na 10 Kč až 14 Kč.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány.

Poměr cena a kvalita     80 %

Plenky sají krásně, jsou kvalitní, ale poměrně dost drahé. Levně se sehnat nedají. Nezpůsobují opruzeniny, jsou částečně rozložitelné a BIO. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou, s atopickým ekzémem, pro alergiky. Největší výběr plenek a pants Seventh Generation najdete na Feedo.cz. 

Shrnutí

Klady (+) 

 • Neprotečou.
 • Perfektně sedí.
 • Nesmrdí chemicky.
 • Nezpůsobují opruzeniny.
 • Skvěle sají.
 • Mají pěkný design.

Zápory (-)

 • Dostupné pouze online.
 • Pořídit pleny v akci je nemožné.

 

Celkové hodnocení
 • 88%
  Hodnocení - 88%
88%

Pleny značky Seventh Generation vás zaujmou kvalitním zpracováním a příjemným materiálem. Jsou určeny pro děti s citlivou pokožkou. Od nákupu vás může odradit velmi vysoká cena.

Zdroj foto: www.skrz.cz

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.