Jednorázové pleny Naty | Radimradi.cz

Ekologické plenky Naty jsou biologicky rozložitelné až ze 60 %. Barva potisku je držitelem certifikátu “OK compost”a neobsahuje kovy, které jsou zdraví škodlivé. Pleny mají certifikát FSC. Pojďme se podívat na to, jak jejich certifikáty ocení běžný uživatel.

Velikost, kilogramy a cena     100 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                           Cena / kus v Kč (2018)
Naty Newborn 1 (2-5 kg)6,9 – 7,6
Naty Mini 2 (3-6 kg)7,02 – 8
Naty Midi 3 (4-9 kg)7,7 – 9
Naty Maxi 4 (7-18 kg)8,85 – 10
Naty Maxi Plus 4+ (9-20 kg)9,55 – 11
Naty Junior 5 (11-25 kg)10,38 – 12

 

Velikostí plně odpovídají předepsaným kilogramům. Balení eko plenek neseženete běžně v supermarketu a musíte se pro něj vypravit do speciálního obchodu s BIO a EKO produkty, nebo jej koupíte v e-shopech s dětským zbožím. Výhodně vychází třeba ve Feedo.cz, když je na ně akce. V klasické drogerii nepochodíte. Cena plenek je v porovnání s kvalitou nesmírně vysoká. Design a celý nápad pochází ze Švédska, ale pleny jsou vyráběny v Turecku. Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. 

V plenkách nenajdete chlór, jsou bez latexu, parfemace, nezapáchají. Všechno se zdá na výbornou, až na prachbídnou kvalitu. Lepící pásky se trhají a plenka může  prosáknout. Ve stejné cenové kategorii koupíte například pleny Beaming Baby či ještě levnější plenky Bambo.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (60 %): Materiál je průměrný. Plena vypadá na první pohled hezky, je čistě bílá s malými zelenými lístečky. Svrchní materiál je vyroben z kukuřičného škrobu. Vnější plášť je biologicky odbouratelný a nechá pokožku volně dýchat. Za vysokou pořizovací cenu by mohl být materiál ještě příjemnější.

Lepící pásky (10 %): Lepící pásky perfektně pruží, ale mají jednu vadu  na kráse. Trhají se a při zalepení vám může pásek zůstat v ruce. Jsou na suchý zip, lze je opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro (50 %): Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek.  Tvoří jej biologicky odbouratelná buničina a absorpční gel, kterého je méně než u klasických plenek. Plenka může protékat.

Absorpce (60 %): Senzorické testy ukázaly, že plena není schopna pojmout velké množství tekutiny a zadeček děťátka není zcela v suchu. Pokud se dítě více vyčůrá, plenku raději ihned vyměňte.

Jak dlouho vydrží? (60 %): Přes den vydrží dvě až tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (10 %): Plena není vhodná na noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se v té nejvyšší cenové kategorii a jedna plenka vyjde na 10 Kč až 14 Kč.

Youtube

Testy

Plenky hodnotil v roce 2015 český časopis dTest, který jim udělil 58 % (uspokojivě).

Poměr cena a kvalita     10 %

Nesají moc dobře, nepůsobí příliš kvalitně a jsou poměrně drahé. Rozložitelné jsou z 55 % až 60 % a zakoupíte je online v obchodech s dětským zbožím. Plenky vychází výhodně třeba ve Feedo.cz, když je na ně akce. 

Shrnutí

Klady (+) 

 • Nesmrdí chemicky.

Zápory (-)

 • Dostupné pouze online.
 • Pořídit pleny v akci je nemožné.
 • Záda nepruží.
 • Plena špatně saje.
 • Protéká.
 • Není vhodná na noc.
 • Lepící pásky se trhají.
 • Vysoká cena.
Celkové hodnocení
 • 61%
  Hodnocení - 61%
61%

Ekologické plenky Naty jsou šetrné k přírodě a rozloží se až ze 60 %. Moč nepojmou příliš dobře, lepící pásky se trhají a plena nepůsobí za vyšší pořizovací cenu příliš kvalitně.

Zdroj foto: www.babystart.cz

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.