Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze Bambo dětské pleny | Radimradi.cz
Cena/Výkon

Jednorázové pleny Bambo Nature

Pleny Bambo Nature si zapamatujete díky jejich roztomilému designu. Na plence je vyobrazený v celé své kráse milý medvídek (velikost č. 4). Ze přední strany je vidět medvídkovi do obličeje, ze zadní strany ukazuje záda. Jaké jsou plenky Bambo? Pojďme se podívat na klady a zápory, které jsme při testování zjistiti.

Velikost, kilogramy a cena     80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Bambo Nature Premature 0 (1-3 kg) 6,6
Bambo Nature Newborn 1 (2-4 kg) 5,6
Bambo Nature Mini 2 (3-6 kg) 5,6
Bambo Nature Midi 3 (5-9 kg) 6- 7,1
Bambo Nature Maxi 4 (7-18 kg) 6,6-7,3
Bambo Nature Junior 5 (12-22 kg) 7,7

 

Tyto ekologické plenky jsou na českém trhu poměrně rozšířené a není zase až takový problém je sehnat (v porovnání s konkurencí). Klasicky jsou dostupné v e-shopech s dětským zbožím, třeba na Feedo.cz, v lékárnách (mrkněte se do Benu.cz) a také v obchodech se spotřebním zbožím. Jejich cena je poměrně příznivá. Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Plenka je mírně menší, než je uváděno na obale. Testovali jsme velikost 4, která by měla být vhodná pro dítě o hmotnosti 7 až 18 kilogramů. Plena bude dítěti s maximální předepsanou hmotností malá.

Jsou vyrobeny v Dánsku. Prodávají se v Evropě, v USA a také v Číně a ve Vietnamu. Každý trh má svůj specifický obal a také jiné označení velikosti. Jednorázové dětské pleny patří mezi jedny z nejšetrnějších k životnímu prostředí na trhu, přičemž 95 % veškerého odpadu pocházejícího z výroby Bambo Nature je recyklováno. Plenky mají označení Nordic Eco-label, štítek FSC® a Dermatologically Tested. Výroba probíhá nepřetržitě, což umožňuje produkovat velké objemy vysoce kvalitních jednorázových plen, cena je v porovnání s konkurencí nižší a plenka si drží vysoký standard.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, ale mezi eko plenkami narazíte na ještě příjemnější. Je jemný, pokožka dítěte se neodře, všechno je v pořádku. Na zádech není všitá gumička, ale plena sedí překvapivě dobře. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Nepropustí nežádoucí tekutinu. Plenka velikosti č. 4 nemá detekční proužek moči. Pleny se liší velikost od velikosti. Na velikosti č. 4 je vyobrazen medvídek.

Lepící pásky (70%): Dlouhé a mírně pružné pásky drží dobře, jsou na suchý zip, lze je opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek. Je tvořeno buničinou a super absorpčním biopolymerem SAP.

Absorpce (80 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Díky vyšším zádům zachytí dobře moč i řídkou stolici. Plena saje perfektně a zanechá zadeček miminka v suchu.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Přes den vydrží déle než tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Ano. Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se v příznivé cenové kategorii a jednu plenu pořídíte za 6 Kč (při nákupu většího balení) až 7 Kč.

Youtube

Testy

V roce 2015 hodnotil plenky Bambo časopis dTest. Pleny se umístily na druhém místě ze 14 hodnocených produktů.

Poměr cena a kvalita     100 %

Plenky sají krásně, jsou kvalitní, vyrobené v Dánsku, a cena je v porovnání s konkurencí velmi nízká. Kvalitní plenky za férovou cenu ocení rodiče dětí, které mají citlivou pokožku a kteří preferují ekologickou výrobu. Plenky koupíte v e-shopech s dětským zbožím, třeba na Feedo.cz a v lékárnách (mrkněte se do Benu.cz).

Shrnutí

Klady (+) 

 • Neprotečou.
 • Perfektně sedí.
 • Nesmrdí chemicky.
 • Nezpůsobují opruzeniny.
 • Skvěle sají.
 • Mají pěkný design.

Zápory (-)

 • Na malém městě je v kamenné prodejně nekoupíte.
 • Pořídit pleny v akci je téměř nemožné.

 

Celkové hodnocení
 • 86%
  Hodnocení - 86%
86%

Ekologické plenky Bambo dobře sedí, neprotečou, jsou vyrobeny z příjemného materiálu a není jim co vytknout. Možná jen, že uvedená hmotnost dítěte na obale nekoresponduje příliš s realitou. Plenka je mírně menší.

Zdroj foto: www.feedo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo