Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze Moltex dětské pleny | Radimradi.cz

Jednorázové plenky Moltex

Pleny Moltex nature no. 1 jsou vyráběny v Německu již od roku 1961 a patří k nejstarším ekologickým plenkám v Evropě. Jaké jsou? Testovali jsme je a žádnou velkou závadu jsme nezjistili. Jediné, co nám vadilo, byla vysoká prodejní cena v České republice.

Velikost, kilogramy a cena     80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Moltex Nature no.1 Newborn (2-4 kg) 6,5-8,5
Moltex Nature no. 1 Mini (3-6 kg) 6-7
Moltex Nature no. 1 Midi (4-9 kg) 7-9
Moltex Nature no. 1 Maxi (7-18 kg) 8-10
Moltex Nature no. 1 Junior (11-25kg) 10-12
Moltex Nature no. 1 XL (16-30 kg) 11-13

 

Pleny koupíte ve vybraných e-shopech s dětským zbožím, v on-line lékárnách a v BIO drogeriích. Dostupné jsou nejvíce online. Jejich cena je velmi vysoká na to, že se jedná o velkovýrobu a pleny jsou distribuovány po celé Evropě. Akce na pleny Moltex bývají, ale vůbec nejlevněji je pořídíte přímo v Německu, kde jsou vyráběny. Na německém Amazonu je seženete za dvě třetiny prodejní ceny v České republice a ještě levněji. U nás jsou občas v akci na Feedo.cz. Máte-li plenky vyzkoušeny, na Alza.cz  a Heureka.cz platí akce kup víc, zaplať míň. Pleny jsou držiteli mnoha označení. Na obale se dozvíte, že mají certifikát FSC, štítek 100 % Clean Energy, 100 % chlorine free bleached fluff, Green Brand a Original excellent dermatest. Je toho poměrně dost a výrobce takto nepřímo poukazuje na tradici z roku 1961, kdy za desetiletí výroby mají jistě vyvinutý přísný systém kontroly.

Plenka příliš neodpovídá předepsané váhové kategorii. Především závisí na proporcích dítěte. Plena může být pro dítě na hranici váhové kategorie příliš malá nebo příliš velká.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, jemný a je bělený kyslíkem. Pleny vypadají průměrně a ničím se neodlišují. Jsou celé bíle, jediný barevný prvek je pásek na uchycení lepítek. Na zádíčkách nemají gumičku, plenka i tak sedí dobře.Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Nepropustí nežádoucí tekutinu.

Lepící pásky (70 %): Lepící pásky jsou středně dlouhé a středně pružné. Drží dobře a lze je opětovně odlepit a přilepit. Jsou na suchý zip.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek.  Savé jádro tvoří buničina certifikovaná FSC® a malé množství absorpčního gelu.

Absorpce (70 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Senzorické testy ukazují, že plenka je na dotek někdy vlhká, ale zadeček vlhký není. Díky vyšším zádům zachytí dobře moč i řídkou stolici. Neprotéká.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Přes den vydrží déle než tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Ano. Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se ve vyšší cenové kategorii a jedna plenka vyjde na 7 Kč až 13 Kč.

Youtube

Testy

Plenky hodnotil český časopis dTest. V testu z roku 2015  získaly 51 % (zcela propadly v praktických zkouškách).

Poměr cena a kvalita     80 %

Plenky sají dobře, jsou kvalitní, ale poměrně dost drahé. Levně je seženete na německém Amazonu. U nás bývají v akci na Feedo.cz. Máte-li plenky vyzkoušeny, na Alza.cz a Heureka.cz platí akce kup víc, zaplať míň. Nezpůsobují opruzeniny, jsou rozložitelné a hodí se pro děti s citlivou pokožkou.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Neprotečou.
 • Perfektně sedí.
 • Nesmrdí chemicky.
 • Nezpůsobují opruzeniny.
 • Levně se dají sehnat online na Amazonu.
 • Ekologické.

Zápory (-)

 • Dostupné pouze online.
 • V České republice jsou drahé.
 • Nezajímavý design.
 • Senzorické testy ukázaly, že plenka může být někdy vlhká (výjimečně).
Celkové hodnocení
 • 83%
  Hodnocení - 83%
83%

Ekologické plenky Moltex jsou rozložitelné, sají dobře a neprotékají. Chybí gumička na zádech, která by zajistila ještě lepší bezpečnost proti nehodě. Senzorické hodnocení ukázalo, že plenka někdy může být mírně vlhká.

Zdroj foto: www.kosik.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo