Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze Bio Babby dětské pleny | Radimradi.cz

Jednorázové plenky Bio Babby

Ekologické plenky Bio Babby se pyšní certifikátem FSC®, jejich původ je ve Francii, kde se uskutečňuje také výroba. Pleny se prodávají za vyšší cenu, rozložitelné jsou z 50 %. Uvažujete o koupi jednorázových BIO plenek? Pojďme se podívat na jejich klady a zápory.

Velikost, kilogramy a cena     80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Bio Babby  (3 – 6 kg), 36 ks 8,3
Bio Babby (4 – 9 kg), 36 ks 8,6
Bio Babby (7 – 16 kg), 32 ks 9,6
Bio Babby (12 – 25 kg), 28 ks 11

 

Jednorázové plenky se prodávají se ve vybraných e-shopech s dětským zbožím, třeba na Feedo.cz, a v BIO drogeriích. Dostupné jsou nejvíce online. Jejich cena je bohužel poměrně dost vysoká a jen málokdo je může kupovat pravidelně. Má-li vaše miminko problémy s pokožkou,  zkuste Bio Babby, třeba mu budou vyhovovat.  Plenky jsou vyrobeny ve Francii a mají certifikát FSC®. Absorpční jádro tvoří buničina a super absorpční biopolymer SAP (stejně jako u plenek Seventh Generation).

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, ale není prémiové kvality. Plenka je celá bílá a jediným grafickým prvkem je proužek na přichycení lepících pásků. V balení se vystřídá několik barev proužků. Na zádech byste gumičku hledali marně. Není tam. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Jsou vysoce kvalitní, odolné a pevné. Nepropustí nežádoucí tekutinu a neprosáknou.

Lepící pásky (70 %): Pásky jsou středně dlouhé, pruží středně, drží dobře, jsou na suchý zip, lze opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek.  Savé jádro tvoří buničina certifikovaná FSC® a super absorpční biopolymer SAP.

Absorpce (80 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Díky vyšším zádům zachytí dobře moč i řídkou stolici. Gumička na zádech bohužel chybí.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Přes den vydrží déle než tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Ano. Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se ve vyšší cenové kategorii a jedna plenka vyjde na 8 Kč až 11 Kč.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány.

Poměr cena a kvalita     80 %

Sají krásně, jsou kvalitní, ale poměrně dost drahé. Levně se sehnat nedají. Nezpůsobují opruzeniny, jsou částečně rozložitelné a BIO. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou. Pleny koupíte na Feedo.cz.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Neprotečou.
 • Dobře sedí.
 • Nesmrdí chemicky.
 • Nezpůsobují opruzeniny.
 • Skvěle sají.
 • Vyrobeno ve Francii (ne Čína).

Zápory (-)

 • Dostupné pouze online.
 • Pořídit pleny v akci je nemožné.
 • Jsou poměrně drahé.
 • Rozložitelné jsou pouze z 50 %.

 

Celkové hodnocení
 • 84%
  Hodnocení - 84%
84%

EKO a BIO pleny Bio Babby patří k dražším na trhu. Jsou rozložitelné z 50 %, designem vás nezaujmou. Na první pohled je ale vidět, že jsou kvalitní, neprotékají a nepropustí tekutinu.

Zdroj foto: www.feedo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo