Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Jak hodnotíme: Velké srovnání pokračovací mléčné výživy | Radimradi.cz

Jak hodnotíme: Velké srovnání pokračovací mléčné výživy: Jak si stojí Sunar, HIPP, Nutrilon a Hami

pokracovaci mleko

Při hodnocení jsme vycházeli ze složení a vlastností mateřského mléka, vlastností a složení umělého mléka, jeho dostupnosti a praktičnosti balení. Na produkt jsme pohlíželi z uživatelského hlediska a známka v sobě nereflektuje žádné speciální chemické, ani jiné, testy. Naše bodování je srozumitelné běžnému konzumentovi, který se nevyzná ve složení a nemá čas složitě zkoumat jednotlivé komponenty mateřského mléka, zajímá jej kvalita a cena produktu.

Legislativa

Každé kojenecké mléko podléhá přísným regulím Evropské unie, respektive Vyhlášce č. 54/2004 Sb., o potravinách určených pro zvláštní výživu a o způsobu jejich použití. Jinými slovy, ať zakoupíte jakékoli mléko, musí být v souladu s výše zmíněnými předpisy, a pro kojence je nezávadné.

Parametry jsme rozdělili do čtyř kategorií:

  1. Výživové hodnoty a složení (zelená) – je hodnoceno jako samostatná kategorie
  2. Vlastnosti (modrá) – je hodnoceno jako samostatná kategorie
  3. Obal (oranžová) – je hodnoceno jako samostatná kategorie
  4. Dostupnost (fialová) – je hodnoceno jako samostatná kategorie

Každá kategorie má v hodnocení stejnou váhu. Celkový výsledek je zaznamenán v procentech.

Co hodnotíme

Každá kategorie má v hodnocení stejnou váhu. Celkový výsledek je zaznamenán v procentech.

Výživové hodnoty a složení – tato kategorie ukazuje, kolik mléko obsahuje cukru, tuku laktózy, DHA, AA, omega 3 a omega 6 mastných kyselin, vitamínu D a nukleotidů. Hodnotili jsme přísně všechny kategorie mlék, nicméně, dáváte-li umělé mléko dvouletému dítěti prostě jenom proto, že mu chutná, nemusí být jeho složení na jedničku s hvězdičkou.

Vlastnosti – tato kategorie ukazuje zejména na to, jak se mléko rozpouští, zda se tvoří hrudky, které ucpávají savku.

Obal – zaměřujeme se na to, jak je mléko zabaleno. Nezajímají nás obrázky, ale vnitřní balení. Ohlíželi jsme se na to, zda je mléko baleno v dóze nebo v plastovém sáčku v měkké krabici. Proč? Mléko by nemělo být otevřeno déle než tři týdny. Používáte-li umělé mléko pouze na občasný dokrm, oceníte balení v dóze, která se dá dobře utěsnit, případně rozdělené balení do dvou menších plastových sáčků.

Dostupnost –  hodnotili jsme to, jak jsou mléka dostupná, kde je zakoupíte. Proč? Inu proto, že značku umělého mléko nelze tak dobře měnit jako masozeleninový příkrm. Bydlíte-li ve městě, kde je k dispozici jedna drogerie, která prodává vámi vybraný druh mléka, drogerie nenabízí zboží on-line, a mléko je vyprodané, bude se vám těžko kupovat. 

Velký výběr kojeneckých mlék v akci najdete na Feedo.cz. Ve vybraných týdnech můžete k nákupu umělé výživy dostat dárek zdarma, stejně jako na Mall.cz. Kojenecká mléka výhodně pořídíte také na Proděti.cz, kde je doprava od 1000 Kč zdarma.

Stáhněte si tabulku: Jak hodnotíme pokračovací mléčnou výživu

Zdroj foto: www.klubmaminek.cz, www.dm.de, www.rossmann.pl, www.hipp.cz, www.sunar.cz, www.nutriklub.cz, rossmann.de; vlastní koláž

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo