Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91
Jak hodnotíme ovocné příkrmy | Radimradi.cz

Jak hodnotíme ovocné příkrmy

Srovnali jsme na stovku ovocných příkrmů ve skleničce značek Hipp, Babylove, Hamé, Hami, dmBio, Bebivita, Sunárek, Nestlé. Dospěli jsme k názoru, že cena se nerovná kvalitě, a naopak, že za poměrně slušnou cenu můžete koupit kvalitní příkrm bez přidaných škrobů. Pojďte se podívat na to, čím jsme se při hodnocení řídili.

Pozor na podíl ovoce a šťávy z koncentrátu

U ovocných příkrmů nás zajímá, podobně jako u zeleninových, podíl ovoce a zahušťovadel. Ovocné příkrmy jsou specifické ještě v té věci, že výrobci přidávají do příkrmů místo vody ovocnou šťávu z koncentrátu, která je bezesporu lepší než voda, ale horší než ovoce. Na tuto skutečnost vždy upozorníme. Proto si v tabulce (přiložena v recenzi formou pdf) můžete všimnout divné hodnoty, která vypadá takto:

Podíl ovoce: 53+40

Co to znamená? Výrobce uvádí, že se sklenička skládá z 93 % ovoce, ale po bližším zkoumání zjistíte, že ovoce tvoří 53 procent a 40 procent jsou šťávy z koncentrátu.

Jak hodnotíme

Zaměřili jsme se na několik skutečností, které ovlivňují výslednou známku produktu.

Výborně

Zelenou barvu a hodnocení výborně obdrží ten produkt, který je vyroben ze 100 % ovoce. Neobsahuje přidaný škrob, nemá v sobě šťávu z koncentrátu a vodu.

Velmi dobře

Tmavě zelenou barvou označíme ten produkt, který je vyroben alespoň z 95 % ovoce, neobsahuje zahušťovadla a má nepatrný přídavek vody (koncentrátu), aby byl tekutější a lépe se dítěti jedl.

Dobře

Oranžovou barvu si vyslouží ten produkt, který obsahuje alespoň 80 % ovoce a je zahuštěn.

Průměrně

Průměrnou, tedy světle červenou barvu, obdrží produkt, který má méně než 80 % ovoce (podíl ovoce a šťávy z koncentrátu dohromady), je zahuštěn a obsahuje vodu nebo šťávu z koncentrátu. Podíl ovoce musí dosahovat alespoň na 60 % hmoty.

Podprůměrně

Tmavě červenou barvu obdrží produkt, který má 60 % ovoce a méně a obsahuje zahušťovadla (tuto kategorii barevně rozlišujeme vždy v přiloženém pdf).

Obsah vitamínu C

Ovocné skleničky obsahují vitamín C, který se v ovoci přirozeně vyskytuje, případně jej výrobce do skleničky doplní. Problém může nastat, obsahuje-li příkrm nadměrné množství vitamínu C. Na tuto skutečnost vždy upozorníme.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo