Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Jak hodnotíme masozeleninové příkrmy | Radimradi.cz

Jak hodnotíme masozeleninové příkrmy od 4. ukončeného měsíce

Na webových stránkách www.radimradi.cz najdete největší srovnání příkrmů. Připravili jsme pro vás porovnání příkrmů značek Hipp, Bebivita, Hamé, Hami, Babylove, dmBio. V následujícím příspěvku vám blíže vysvětlíme, jak hodnotíme jednotlivé příkrmy a jakou známku udělíme značce, pod kterou jsou příkrmy prodávány.

Jak hodnotíme příkrmy

Při srovnávání masozeleninových příkrmů jsme nehodnotili procentuálně každý příkrm, jelikož pro zachování objektivity to nebylo možné. Co výrobce, to odlišná receptura a jiný pokrm. Zaměřili jsme se na to, co lze porovnat, a k jednotlivým příkrmům jsme připojili barvy.

Zelená

Příkrm, který dostal zelenou barvu, je hodnocen jako výborný, respektive velmi dobrý. V tomto příkrmu nejsou zahušťovadla, má odpovídající podíl masa (obsahuje-li maso), nejsou v něm přídatné látky (difosforečnan železitý), obsahuje dostatek zeleniny a vyvážený poměr rýže (těstovin), zeleniny a masa. Aby příkrm dostal zelenou barvu, nemusí pocházet z ekologického zemědělství.

Oranžová

Skleničky s oranžovou barvou obsahují zahušťovadla v podobě rýžové mouky, pšeničné, kukuřičné mouky, modifikovaného škrobu, tapiokového nebo kukuřičného škrobu. Podíl masa je odpovídající, příkrmy mají dostatek zeleniny. Maso, zelenina, sýr, mléko, olej a smetana tvoří alespoň 60 %, u příkrmů s těstovinami nebo rýží alespoň 50 % (nepočítáme do podílu těstoviny a rýži). Příkrm může obsahovat přídatné látky (difosforečnan železitý), které jsou v souladu s platnou legislativou.

Červená

Příkrmy s červenou barvou obsahují zahušťovadla (často dvě látky), díky zahušťovadlům jsou nastaveny vodou, mají nižší obsah zeleniny  (20 až 40 %) a vyšší podíl rýže, těstovin (až 20 %) nebo brambor. Často jsou tvořeny pouze ze tří až pěti druhů suroviny (maso, jeden druh zeleniny, rýže či těstoviny, olej, voda). Příkrm může obsahovat přídatné látky (difosforečnan železitý), které jsou v souladu s platnou legislativou.

Jak hodnotíme značky?

Pod každou značkou najdete seznam příkrmů (v pdf ke stažení). V seznamu jsou příkrmy označeny barvou, která v sobě odráží jejich kvalitu. Podle barev udělíme značce procenta odrážející celkovou kvalitu daných masozeleninových příkrmů.

100 – 90 %: Všechny hodnocené příkrmy obdržely zelenou barvu.

89 – 80 %Příkrmy s oranžovou barvou tvoří maximálně 20 % ze všech hodnocených skleniček. Ostatní mají zelenou barvu.

79 – 70 %Příkrmy s oranžovou a zelenou barvou jsou v přibližném poměru 50:50.

69 – 60 %Převažují příkrmy s oranžovou barvou.

59 – 50 %: Značka prodává příkrmy pouze s oranžovou barvou.

49 – 40 %Zakoupíte příkrmy s oranžovou barvou a 20 % příkrmů je označeno červeně, objeví se příkrm se zelenou barvou.

39 – 30 %Zakoupíte příkrmy s oranžovou barvou a 20 % příkrmů je označeno červeně.

29 – 20 %Příkrmy s oranžovou a červenou barvou jsou v přibližném poměru 50:50.

19 – 10 %Převažují příkrmy s červenou barvou.

9 – 0 %Všechny příkrmy jsou červené.

 

Zdroj foto: www.hipp.cz, www.dm.de, www.kosik.cz; vlastní koláž

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo