Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Bupi Color prací gel - Radimradi.cz

Bupi Color prací gel

Prací gel Bupi Color koupíte online pouze ve vybraných prodejnách. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     50 %

Prací gel Bupi Color není příliš dobře dostupný. Online jej koupíte ve vybraných prodejnách, v kamenných obchodech na něj spíše nenarazíte Dostupný může být ve vybraných hypermarketech. Gel se prodává v malém balení 1,5 litru a vypere 20 dávek, třílitrové balení vypere 40 dávek. Ceny se různí dle obchodu, ve kterém jej budete pořizovat. Malé balení stojí kolem 100 Kč, velké balení 190 Kč. Jedna dávka vyjde na 4 Kč až 5 Kč.

Složení     10 %

5-15% aniontové povrchově aktivní látky < 5% neiontové povrchově aktivní látky < 5% mýdlo, parfum, stabilizátor barev, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, ethylenedioxydimethanol

Prací gel není BIO ani EKO. Složením není vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Testovala jsem jej na dětech a nevyvolal alergickou reakci. Nicméně obsahuje nevhodné látky.
Methylisothiazolinone: Může vyvolat alergickou reakci kůže, očí, plic. Dráždí pokožku a odborníci uvádí, že může způsobit až infarkt myokardu. Látka se nesmí od roku 2016 používat v bezoplachových kosmetických produktech (například tělová mléka).
Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Mýdlo
Stabilizátor barev (není uvedeno jaký stabilizátor)
Methylchloroisothiazolinone: Konzervační látka zabraňuje růstu bakterií, ale je označována jako nebezpečná látka (více zde). Je neurotoxická a taková může být také pro vyvíjející se plod. Může způsobit alergické reakce očí, kůže a plic.
Ethylenedioxydimethanol

Vůně     60 %

Prádlo po vyprání velmi mírně voní. Gel je cítit, jeho vůně je příjemná, ale neohromí.

Hebkost prádla     60 %

Prádlo není hebké, ale není extrémně tuhé a nepoddajné. Kojencům je potřeba po vyprání v tomto gelu oblečení pečlivě vyžehlit.

Čistota a odstranění skvrn     50 %

Prací gel vypere běžně špinavé prádlo. Se zaschlým banánem si neporadí a na oblečení zůstanou hnědé flíčky. Oblečení špinavé od nezaschlých příkrmů vypere dobře.

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Lupilu prací prášek, Lovela prací gel, Batole, Bupi.

Poměr cena a kvalita     30 %

Prací gel Bupi Color je poměrně drahý na to, jak je jeho složení nepřátelské k dětské citlivé pokožce. Prádlo na výbornou nevypere, svou vůní neohromí a snadno dostupný také není. Ve složení najdete látky methylchloroisothiazolinone methylisothiazolinon. Tyto látky nejsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Látka methylisothiazolinon se od roku 2016 nesmí používat například v tělovém mléku nebo krému, jelikož byla zařazena mezi škodlivé látky. V pracím gelu může být použito pouze malé množství této látky, maximálně 0,0015%, a tlak na její omezení, a případnou eliminaci, dále roste. Pokud perete v pracím gelu Bupi, zkuste vymáchat prádlo dvakrát. Při druhém máchání se z prádla vyplaví více “nežádoucích” látek.

Kdybychom hodnotili prací gel pro dospělé, dostal by 37 %. Jenže my hodnotíme, zda je gel vhodný pro děti. Z důvodu obsahu výše uvedených látek musíme přihlédnout k tomu, že se pro děti nehodí. Tento gel není vhodný pro novorozence a kojence s citlivou pokožkou. Dostává proto známku, která odpovídá jeho složení, 10 %.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nesmrdí.

Zápory (-)

  • Špatně dostupný.
  • Vůní neohromí.
  • Na výbornou nevypere.
  • Složení je extrémně špatné.
  • Poměr ceny a kvality není pro spotřebitele příznivý.
  • Složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou.
Celkové hodnocení
  • 10%
    Hodnocení - 10%
10%

Prací gel Bupi Color má jedno z nejhorších složení v kategorii pracích gelů pro děti. Nehodí se na dětskou citlivou pokožku, protože obsahuje nevhodné látky.

Zdroj foto: www.alza.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo