Pleny Beaming Baby tvoří ze tří čtvrtin biologicky rozložitelné materiály. Samotné pleny vás designem neohromí, na druhé straně svoji funkci plní na jedničku s hvězdou. Pro řadu rodičů bývají nedostupné díky vyšší ceně.

Velikost, kilogramy a cena

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Beaming Baby Newborn 0 (1-3 kg), 40 ks 11,2
Beaming Baby Mini 1 (2-6 kg), 20 ks 11,3
Beaming Baby Midi 2 (5-8 kg), 40 ks 11,3
Beaming Baby Maxi 3 (7-11 kg), 34 ks 12
Beaming Baby Maxi Plus 4 (9-15 kg), 34 ks 13,8
Beaming Baby Junior 5 (15+ kg), 31 ks 15,8

Jednorázové plenky odpovídají uvedeným kilogramům. Záleží na disproporcích těla. Jsou pružné, dobře sedí, materiál by mohl být jemnější a lepší za vyšší pořizovací cenu, která se pohybuje nad 11 Kč za jednu plenu. V akci nebývají a zakoupíte je pouze online.

Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Pleny není možné zakoupit běžně v hypermarketu nebo v drogerii. Ze tří čtvrtin jsou biologicky rozložitelné, neobsahují chemické látky a chlór a jsou hypoalergenní. Jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu, který není geneticky upravený.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky: Materiál je příjemný, ale za pořizovací cenu by mohl být ještě lepší. Zvenku jsou bílé, barevný je pouze proužek na přichycení lepicích pásků. Na místě zádíček mají pružnou gumičku, díky které se přizpůsobí tělíčku dítěte. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí.

Lepící pásky: Pružné pásky na suchý zip lze opětovně rozepnout a zapnout, drží dobře.

Vlastnosti

Parfemace: Námi testované plenky nezapáchaly chemicky a nebyly parfemované.

Savé jádro: Savé jádro není vyznačeno, stejně jako u většiny EKO a BIO plenek.  Je tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu, který se skládá z geneticky neupravovaného kukuřičného škrobu a  gelu.

Absorpce: Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Díky vyšším zádům zachytí dobře moč i řídkou stolici. Gumička plní svůj účel na výbornou.

Jak dlouho vydrží?: Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny: Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie

Plenky jsou dostupné online, případně ve speciálních obchodech, které prodávají BIO produkty. Pohybují se v té nejvyšší cenové kategorii a jedna plenka vyjde na 11 Kč až 15 Kč.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány v žádném periodiku.

Poměr cena a kvalita

Plenky sají krásně, jsou kvalitní, ale odradit vás může extrémně vysoká nákupní cena. Nezpůsobují opruzeniny, jsou rozložitelné a BIO. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou, s atopickým ekzémem, pro alergiky.

Jaká je osobní zkušenost s plenkami? Podívejte se na recenzi. + FOTO + TIP, KDE SEHNAT PLENY VÝRAZNĚ LEVNĚJI.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Neprotečou.
  • Perfektně sedí.
  • Nesmrdí chemicky.
  • Nezpůsobují opruzeniny.

Zápory (-)

  • Dostupné pouze online.
  • Pořídit pleny v akci je téměř nemožné.

 

 

Zdroj foto: www.biooo.cz

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.