Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Autosedačky jako povinnost i ochrana - Radimradi.cz

Autosedačky jako povinnost i ochrana

Autosedačky jako povinnost i ochrana

Automobily nám usnadňují život každý den. Ať už potřebujete Vaše dítě převážet každý den do školky, nebo chcete urazit velkou vzdálenost na dovolenou k moři, bezpečnost Vašich dětí by měla být vždy naprostou prioritou. Autosedačky jsou tak zásadní, aby Vaše děti nebyly při jízdě autem ohroženy. Navíc je jejich nutnost stanovena přímo zákonem. Rozhodujícím kritériem, zda má Vaše dítě jezdit v dětské autosedačce, je výška.

Z dětské autosedačky přecházíme na bezpečnostní pásy, a to tehdy, když dítě dosáhne výšky 150 cm. Autosedačky a podsedáky skupiny 3 se používají od 22 do 36 kg, ale lze je použít i později, pokud dítě nedosáhlo výšky 150 cm, protože jejich účelem je správný průchod pásů ve správné výšce.

Jak zvolit tu správnou autosedačku?

V zásadě existují tyto skupiny autosedaček, v závislosti na věku dítěte.

  1. Prvním typem jsou autosedačky pro kojence, které jsou vhodné až do cca 9-13 kg váhy dítěte.
  2. Druhý typem jsou autosedačky do cca 4let věku dítěte-V ideálním případě byste měli na druhý typ sedačky měli přesedlat co nejpozději, aby dítě mohlo cestovat co nejdéle proti směru jízdy. Tento typ cestování je morfologicky pro dítě zdravější.
  3. Třetím typem jsou podsedáky, které mohou používat děti cca od 6-7 let věku, které ale již nedisponují ochranou v případě bočního nárazu. Nespěchejte tedy s nimi!

Obecně platí, čím déle necháte své dítě v nižší kategorii autosedačky, tím lépe. Přechod mezi kategoriemi také není přesně určen, protože každá autosedačka je jiná a má jiné parametry.

Neexistuje tak ideální řešení pro každého a nákup autosedačky by se měl realizovat a hodnotit společně s autem a dítětem.

Co se týče ceny autosedačky, rozhodně se v tomto případě nevyplatí šetřit. Přece jen se jedná o

nenahraditelné zboží, které zaručuje bezpečnost vašich dětí při všech cestách autem!

Pokud si chcete být jistí

Bezpečnost Vašich dětí a jízdy obecně lze kromě autosedaček podpořit dalšími atributy. Jedním z nich jsou rozhodně kvalitní pneumatiky, které je nutné zohlednit především v zimním období, kdy jsou nástrahou především namrzlé cesty a sníh a jízdní vlastnosti automobilu se zákonitě mění. Konstrukce pneumatiky je vždy výsledkem kompromisu.

Není možné vyrobit pneumatiky, které by měly stejné vlastnosti při -15 stupních pod nulou a při 25 stupních nad nulou. Dejte si proto na jejich výběru záležet. Vyzkoušet můžete například uživatelsky oblíbené zimní pneumatiky Nokian. Ty jsou skvělou volbou jak z hlediska bezpečnosti, tak co se týče jejich příjemné ceny.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo