Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího gelu Ariel Baby | Radimradi.cz

Ariel Baby

Gel na praní Ariel Baby koupíte v různě velkých baleních za slušnou cenu. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     100 %

Prací gel Ariel Baby seženete v akcích. Za nízké ceny jej  pořídíte v drogerii Teta, kde se bývá za poloviční cenu (musíte koupit více kusů, na Teta kartu). Online jej koupíte levně například na Mall.cz. Jedna dávka přijde na 3,7 Kč až 7,8 Kč v závislosti na velikosti balení a na obchodě, ve kterém jej budete kupovat.

Složení     10 %

5-15% Aniontové Povrchově Aktivní Látky, <5% Neiontové Povrchově Aktivní Látky, Fosfonáty, Mýdlo, Benzisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfémy, Optické Zjasňovače

Prací gel není BIO ani EKO. Složením není vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Testovala jsem jej na dětech a nevyvolal alergickou reakci. Nicméně obsahuje nevhodné látky.
Methylisothiazolinone: Může vyvolat alergickou reakci kůže, očí, plic. Dráždí pokožku a odborníci uvádí, že může způsobit až infarkt myokardu. Látka se nesmí od roku 2016 používat v bezoplachových kosmetických produktech.
Benzisothiazolinone: Konzervační látka pomáhá udržet produkt “čerstvý”. Látka není vhodná pro citlivou dětskou pokožku, protože může vyvolat alergickou reakci. Obě látky zvyšují pravděpodobnost vzniku dermatitidy.
Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfonáty: Užívají se ke stabilizaci bělící látky. Mají negativní ekologický dopad.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.

POZOR: Ve srovnání s Ariel Sensitive neobsahuje prací gel enzymy a navíc v něm najdete optické zjasňovače, jejichž úkolem je šikovně odrážet světlo tak, aby prádlo vypadalo bílé. Bílá bělejší, prádlo čistější.

Ariel Baby: Složení, etiketa

Vůně     50 %

Krásně voní, ale prádlo po vyprání není gelem příliš cítit.

Hebkost prádla     90 %

Prádlo je měkké a není potřeba jej precizně žehlit. Ve srovnání s pracími prášky je prádlo po uschnutí poddajnější a není tvrdé.

Čistota a odstranění skvrn     80 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám Ariel Baby poslouží perfektně. Vypere skvrny od příkrmů. Zaschlý banán nezvládne dokonale a zanechá po něm tmavý flek. Pere velmi dobře. Vypral mrkev, kečup, rajský protlak.

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Ariel Baby (modrý), Persil Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo, Ariel Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na jemné prádlo a vlnu, Frosch Baby.

Poměr cena a kvalita     70 %

Prací gel Ariel Baby pořídíte v akci za velmi slušnou cenu. Gel krásně voní (prádlo po vyprání není gelem bohužel moc cítit) a dobře pere, přesto se svým složením nehodí pro novorozence a miminka a označení “baby” může být zavádějící. Ve složení najdete látky benzisothiazolinon methylisothiazolinon. Ty látky nejsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Látka methylisothiazolinon se od roku 2016 nesmí používat například v tělovém mléku nebo krému, jelikož byla zařazena mezi škodlivé látky. V pracím gelu může být použito pouze malé množství této látky, maximálně 0,0015%, a tlak na její omezení, a případnou eliminaci, dále roste. Pokud perete v pracím gelu Ariel Baby, zkuste vymáchat prádlo dvakrát. Při druhém máchání se z prádla vyplaví více “nežádoucích” látek.

Kdybychom hodnotili prací gel pro dospělé, dostal by 67 %. Jenže my hodnotíme, zda je gel vhodný pro děti. Z důvodu obsahu výše uvedených látek musíme přihlédnout k tomu, že se pro děti nehodí. Tento gel není vhodný pro novorozence a kojence s citlivou pokožkou. Dostává proto známku, která odpovídá jeho složení, 10 %.

Ariel Baby: Balení 1300 ml.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nízká cena
  • Dobrá dostupnost – koupíte jej online, v drogeriích, hypermarketech.
  • Gel hezky voní.
  • Prádlo je měkké.
  • Vypere problematické potraviny

Zápory (-)

  • Složení není pro miminka vhodné.
  • Prádlo po vyprání nevoní stejně jako gel.

Zdroj foto: www.dadaplenky.cz

Celkové hodnocení
  • 10%
    Hodnocení - 10%
10%

Prací gel Ariel Baby není svým složením vhodný pro děti s citlivou pokožkou. Gel zajímavě voní, je průzračně modrý.

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo