Sunar Complex 3, od dvanáctého ukončeného měsíce

Pokračovací batolecí mléko Sunar Complex 3 od dvanáctého ukončeného měsíce od společnosti Hero pokračuje v tradici starého známého Sunaru. Právě (a nejen) proto je mezi rodiči tak oblíbeným. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory? Přečtěte si uživatelskou recenzi.

Jak si stojí Sunar Complex 3

Balení

600 gramů: Papírová krabice, uvnitř jsou dva sáčky po 300 gramech a odměrka.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Maloobchodní cena za balení 600 g je 279 Kč. Mléko koupíte v akci za 219 Kč, výhodné balení po 6 kusech vyjde na 1 100 Kč.

Chuť a vůně

Sunar Complex hezky voní. Sunar Standard 3 z řady základní péče smrdí (modrá krabice). Je hodně sladký, může se zdát přeslazený, ale dětem chutná.

Bolení bříška

Většina dětí snáší mléko dobře, nebolí je bříško a zasytí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, hodně pění i po mírném zatřepání. Není vidět, kolik mléka v lahvi je.

Další druhy

Sunar Premium 3
Sunar Standard 3
Sunar Complex 3 vanilka
Sunar Complex 3 banán

 

Batolecí mléko Sunar Complex 3 je vhodné pro děti od dvanácti měsíců. Patří mezi nejžádanější mléka zejména díky kýženému poměru ceny a kvality. Zajímá vás, jak si stojí Sunar Complex 3 v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, kokosový, řepkový a rybí olej, stejně jako mléčný tuk. Má nízký obsah prebiotik.

Český časopis dTest ohodnotil batolecí mléko Sunar Complex 3 z hlediska nežádoucích látek jako „dostatečně“ s 33 %. Mléko se umístilo na posledním místě z celkově 13 hodnocených batolecích mlék od 12 měsíců. Sunar Premium 3 si vedl lépe a skončil na desátém místě s 57 %.

Většina dětí snáší mléko výborně, dobře chutná, je sladké. Hezky voní, připravuje se dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 30 a 45 Kč. Mléko v 600 gramovém balení pořídíte za v akci za 219 Kč, v multipacku vyjde výrazně levněji.

Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích a v obchodech s dětskou výživou, v e-shopech.

Je baleno ve slabé krabičce, uvnitř jsou dva nepromokavé zavakuované sáčky. Snadno navlhne, pokud je otevřeno déle.

Shrnutí

Klady (+)

  • Chuť
  • Voní
  • Dobře se rozpouští

Zápory (-)

  • Vyšší cena (pokud není v akci)
  • Nadměrně pění
  • Nepraktické balení
  • V testu nežádoucích látek obsadil poslední místo s výsledkem „dostatečně“.

 

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

 

Zdroj foto: www.sunar.cz

 

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.