Babydream 1 (počáteční mléčná kojenecká výživa), počáteční mléko

Počáteční mléko Babydream 1 od narození od společnosti Rossmann nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Privátní značka německé drogerie se prodává za přijatelnou cenu a rodiče, kteří nemohou dětem kupovat značkové mléko z reklamy, tuto počáteční výživu ocení. Víte, jaké jsou její klady a zápory? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Babydream 1 (počáteční mléčná kojenecká výživa)

Balení

500 gramů: V papírové krabici jsou uvnitř dva sáčky po 250 gramech a odměrka.

Dostupnost

Mléko zakoupíte pouze v drogerii Rossmann. Objednat jej můžete online z internetových obchodů, které se zabývají dovozem potravin z Německa.

Cena

V Německu jej pořídíte za 3,35 Eur (88 Kč). V České republice vyjde mléko na 129 Kč.

Chuť a vůně

Nesmrdí a ani nevoní. Dětem ne vždy chutná.

Bolení bříška

Některé děti mají po mléku průjem, jiné jej naopak snášejí velmi dobře. Po čase velké jedlíky příliš nezasytí a nestačí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští a nepění.

Další druhy

Babydream HA/PRE
Babydream PRE

 

Počáteční mléko Babydream PRE je vhodné pro kojence od narození do šesti týdnů. Počáteční mléko zakoupíte také s označením Babydream 1. Nepatří mezi nejvyhledávanější, ale rodiče jej kupují díky příznivé ceně. Obě mléka jsou vhodná od narození do půl roku věku. Počáteční mléko s označením PRE obsahuje pouze mléčný cukr, laktózu, je podobné co nejvíce mateřskému mléku, a zastupuje stravu po dobu šestinedělí.

Zajímá vás, jak si stojí Babydream 1 v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Neobsahuje probiotika a prebiotika.

Německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest hodnotila v polovině roku 2016 patnáct mléčných prášků pro děti: jedenáct produktů z kategorie PRE a čtyři výrobky vhodné pro děti se sklonem k alergickým reakcím. Výrobky posuzovala v kategoriích „složení“, „škodlivé látky“ a „obal“. Osm z testovaných produktů získalo hodnocení „dobře“, šest obdrželo známku „uspokojivě“ a jeden produkt „nedostatečně“. Počáteční mléko Babydream získalo známku 5, „nedostatečně“. Hlavním důvodem bylo špatné balení. Obal obsahuje škodlivé látky, které se do mléka uvolňují. V prášku bylo detekováno velké množství glycidyl esterů.

Počáteční mléko se připravuje dobře, snadno se rozpouští a nepění. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 26 Kč.

Zakoupíte jej pouze v drogerii Rossmann, případně jej seženete skrze e-shopy, které dovážejí drogerii a potraviny z Německa.

Uvnitř slabé krabičky jsou dva nepromokavé zavakuované sáčky. Mléko snadno navlhne, pokud je otevřeno déle. Sáček spotřebujte nejpozději do tří týdnů po otevření.

Srovnání

Klady  (+) 

  • Cena
  • Dobře se rozpouští
  • Netvoří se hrudky
  • Nepění

Zápory (-)

  • Chuť
  • Nezasytí
  • Test prokázal u varianty PRE škodlivé látky
  • Nepraktické balení

 

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

 

Zdroj foto: www.rossmann.de

 

 

Poznámka: Nejedná se o reklamu a propagaci počátečního umělého mléka. Nejpřirozenější stravou pro miminko je kojení.

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.