Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze kojeneckého mléka Babydream 1 | Radimradi.cz

Babydream 1 (počáteční mléčná kojenecká výživa), počáteční mléko

Počáteční mléko Babydream 1 od narození od společnosti Rossmann nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Privátní značka německé drogerie se prodává za přijatelnou cenu a rodiče, kteří nemohou dětem kupovat značkové mléko z reklamy, tuto počáteční výživu ocení. Víte, jaké jsou její klady a zápory? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Babydream 1 (počáteční mléčná kojenecká výživa)

Balení

500 gramů: V papírové krabici jsou uvnitř dva sáčky po 250 gramech a odměrka.

Dostupnost

Mléko zakoupíte pouze v drogerii Rossmann. Objednat jej můžete online z internetových obchodů, které se zabývají dovozem potravin z Německa.

Cena

V Německu jej pořídíte za 3,35 Eur (88 Kč). V České republice vyjde mléko na 129 Kč.

Chuť a vůně

Nesmrdí a ani nevoní. Dětem ne vždy chutná.

Bolení bříška

Některé děti mají po mléku průjem, jiné jej naopak snášejí velmi dobře. Po čase velké jedlíky příliš nezasytí a nestačí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští a nepění.

Další druhy

Babydream HA/PRE
Babydream PRE

 

Počáteční mléko Babydream PRE je vhodné pro kojence od narození do šesti týdnů. Počáteční mléko zakoupíte také s označením Babydream 1. Nepatří mezi nejvyhledávanější, ale rodiče jej kupují díky příznivé ceně. Obě mléka jsou vhodná od narození do půl roku věku. Počáteční mléko s označením PRE obsahuje pouze mléčný cukr, laktózu, je podobné co nejvíce mateřskému mléku, a zastupuje stravu po dobu šestinedělí. Zajímá vás, jak si stojí Babydream 1 v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Neobsahuje probiotika a prebiotika.

Německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest hodnotila v polovině roku 2016 patnáct mléčných prášků pro děti: jedenáct produktů z kategorie PRE a čtyři výrobky vhodné pro děti se sklonem k alergickým reakcím. Výrobky posuzovala v kategoriích „složení“, „škodlivé látky“ a „obal“. Osm z testovaných produktů získalo hodnocení „dobře“, šest obdrželo známku „uspokojivě“ a jeden produkt „nedostatečně“. Počáteční mléko Babydream získalo známku 5, „nedostatečně“. Hlavním důvodem bylo špatné balení. Obal obsahuje škodlivé látky, které se do mléka uvolňují. V prášku bylo detekováno velké množství glycidyl esterů. Počáteční mléko se připravuje dobře, snadno se rozpouští a nepění. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 26 Kč. Zakoupíte jej pouze v drogerii Rossmann, případně jej seženete skrze e-shopy, které dovážejí drogerii a potraviny z Německa. Uvnitř slabé krabičky jsou dva nepromokavé zavakuované sáčky. Mléko snadno navlhne, pokud je otevřeno déle. Sáček spotřebujte nejpozději do tří týdnů po otevření.

Srovnání

Klady  (+) 

 • Cena
 • Dobře se rozpouští
 • Netvoří se hrudky
 • Nepění

Zápory (-)

 • Chuť
 • Nezasytí
 • Test prokázal u varianty PRE škodlivé látky
 • Nepraktické balení

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.rossmann.de

Celkové hodnocení
 • 66%
  Hodnocení - 66%
66%

Pouze několik úvodních vět

Počáteční mléko bez probiotik seženete za poměrně přijatelnou cenu. Neznačkové mléko privátní značky drogerie Rossmann si oblíbí rodiče, kteří nemohou z finančních důvodů kupovat drahá kojenecká mléka.

Poznámka: Nejedná se o reklamu a propagaci počátečního umělého mléka. Nejpřirozenější stravou pro miminko je kojení.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo