Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
8 zbytečností pro novorozence | Radimradi.cz

8 zbytečností pro novorozence

Čekáte přírůstek do rodiny a máte pocit, že miminko potřebuje spoustu věcí, které se vám do bytu nemohou ani vejít? Dítě se neobejde bez oblečení, plenek, dudlíku, ale řadu potřeb z výbavičky pro miminko použijete jednou nebo dvakrát. Připravili jsme pro vás přehled věcí, za které vyhodíte peníze.

Chůvička

Pokud bydlíte v bytě, chůvičku nepotřebujete. I když vám budou prodejci tvrdit, že bez chůvičky nemůžete žít, není to tak docela pravda. V malém nebo středně velkém bytě ji využijete párkrát. Pokud byste chůvičku potřebovali, můžete si ji vypůjčit nebo si ji provizorně vyrobit z aplikace na chytrém telefonu (článek zde).

Koš na pleny

Pokud toužíte po speciálním koši na pleny, stačí, když zakoupíte obyčejný koš s víkem, který bude asi tak 5x levnější než speciální bezdotykový koš na plenky.

Koupací kyblík

Kyblík na koupání je sice nejpřirozenější možností, jak dítě vykoupat, ale můžete jej použít pouze pro děti do tří měsíců věku. Pokud máte velké miminko, tak se tento čas ještě pokrátí. Kyblík není vhodný pro děti nezhojeným pupíkem, takže bezprostředně po porodu v něm není možné  dítě vykoupat, a nebudete jej moci vykoupat první tři týdny. Ve výsledku kyblík moc nevyužijete.

Přebalovací komoda s pultem

Obrovská komoda se šuplíky je věc nesmírně praktická, ale záhy zjistíte, že byste se bez ní obešli. Až dítě odroste z plenek, bude vám jenom překážet a špatně ji prodáte, protože je neskladná. Jestli se ale bez ní nemůžete obejít vyberte třeba tady.

Odsávačka hlenů za 1500 Kč

Na začátek zakupte odsávačku hlenů za 30 Kč. Drahé odsávačky napojené na vysavač nemusíte využít tak, aby se vám investice vyplatila. Bude trpět dítě na rýmu?Pokud ano, zkuste nejdříve klasickou hadičkovou odsávačku.

Ohřívač lahví

Ze začátku perfektní vymoženost, ve které snadno a rychle ohřejete láhev s kojeneckým mlékem. Pokud připravujete umělé mléko, bude vám stačit varná konev, mateřské mléko budete ohřívat málo, a to zvládnete ve vodní lázni za použití teploměru.

Parní sterilizátor za tisíce

Úplně stačí obyčejný sterilizátor do mikrovlnné trouby za 300 Kč. Parní sterilizátor za tisíce stejně nevyužijete.

Masážní kojenecká vanička

Tohle je úlet první třídy. Novorozenci se mají koupat po minimální čas. Větší děti, které sedí, se koupou ve velké vaně a kojenecká vanička jim bude malá. Na co tedy masážní vana?

Džíny

Je sice hezké mít oblečené miminko jako ze žurnálu, ale ve výsledku tím otravujete život sobě i dítěti.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo