Batolecí mléko Sunar Premium 3 od dvanácti měsíců nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Více oblíbená je mléčná výživa z řady Sunar Complex, zejména díky nižší ceně. Víte, jaké jsou klady a zápory prémiového umělého mléka? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Sunar Premium 3

Balení

600 gramů: V papírové krabici jsou dva sáčky a odměrka.

Dostupnost

Mléko zakoupíte v hypermarketech, supermarketech, drogeriích a online. Dostupnost je výborná.

Cena

Maloobchodní cena je 299 Kč. V akci jej pořídíte za 279 Kč. Velké slevy na Sunar Premium nebývají.

Chuť a vůně

Nevoní ani nesmrdí.

Bolení bříška

Většina dětí mléko snáší dobře a nemá po něm bolení bříška. Je vhodné pro děti s citlivým bříškem. Patří mezi sytější kojenecké formule.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, nehrudkovatí, pění.

 

Batolecí mléko Sunar Premium 3 je vhodné pro batolata od dvanácti měsíců. Většina dětí snáší mléko dobře, chutná jim, je sladké a zasytí. Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Obsahuje mléčný tuk, rybí, palmový a kokosový olej. Má nižší obsah prebiotik. Ve srovnání s „obyčejným“ Sunarem má ve složení úplně stejně mléčného tuku, 2x více DHA,  jinak jsou si složením velmi podobné. Český časopis dTest ohodnotil batolecí mléko Sunar Premium 3 z hlediska nežádoucích látek jako „uspokojivě“ s výsledkem 57 %. Mléko se umístilo na 10. místě z celkově 13 hodnocených batolecích mlék od 12 měsíců. Nejhůře dopadl Sunad Complex s výsledkem 33 % a skončil na posledním místě.

Připravuje se dobře, snadno se rozpouští, pění, ale méně než Sunar Complex 3. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 50 Kč. V akci jej moc neseženete. Multipacky jsou výhodnější v řádu desetikoruny na balení. Umělou výživu zakoupíte v drogerii, online v obchodě s dětským zbožím a v lékárnách.

Uvnitř slabé krabičky jsou dva nepromokavé zavakuované sáčky. Mléko snadno navlhne, pokud je otevřeno déle. Sáček spotřebujte nejpozději do tří týdnů po otevření.

Shrnutí

Klady  (+)

  • Pro děti s citlivým zažíváním
  • Dobře se rozpouští.
  • Netvoří se hrudky.
  • Zasytí.
  • Dobrá dostupnost

Zápory (-)

  • Pění (méně než Sunar Complex).
  • Nepraktické balení
  • Vyšší cena

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.drmax.cz

 

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.